Na rozległych wodach Błękitnego Oceanu rywalizacja nie ma znaczenia. Liczy się wykreowanie wartości dodanej i tzw. UVP Unique Value Proposition. To ekspresja, która podkreśla i przedstawia unikalną wartość, korzyść i cechy charakterystyczne Twojej oferty, produktu lub usługi. Reguły gry czekają na ustalenie. Błękitny Ocean to analogia do opisania szerszego, głębszego potencjału, jaki można znaleźć w niezbadanej przestrzeni rynkowej.

Podpowiem Ci, jak stworzyć UVP dla Twojego biznesu. Dokonam analizy, stworzę optymalny program rozwoju. Przygotuję Twoją firmę do pozyskania bezzwrotnej dotacji. Udzielę gwarancji i pozyskam tę dotację na rozwój przy minimum Twojego zaangażowania. Prowadzisz firmę w Norwegii? Chcesz pozyskać dotację? Potrzebujesz partnera do projektu z programów polsko-norweskich? Zadzwoń +47 405 81 278 lub napisz ada@ada-margo.com Masz wizję?

Innowacja to nowa kombinacja starych elementów algorytmu

Najwyższą wartością każdej organizacji jest zespół; kreatywny, uzupełniający się,
zmotywowany i zorientowany na Klienta przy jednoczesnym nastawieniu na realizację celów zrównoważonego rozwoju

Projekty

Ekosystem EnergyTech


Ekosystem EnergyTech Diversity to hybrydowy, przychodowy i stokenizowany ekosystem interesariuszy z samowystarczalnymi zasobami i infrastrukturą SMART BUSINESS VILLAGE.


Został stworzony z myślą o realizacji 17SDGs i dla wzrostu odpowiedzialności społecznej w biznesie. Jest odwzorowaniem skalowanego modelu biznesowego (kontent 3D) w przestrzeni Metawersum, dzieki unikalnej technologii MetaspaceMaker na licencji GOD.legal (Global Omniverse Developers). Funkcjonuje ze wsparciem PR-owym humanoidalnego robota SOPHIE firmy Hanson Robotics.

ada margo

Granttoken.io - nowy innowacyjny projekt
w którym biorę udział

Grantt Token to pierwszy i jedyny na świecie token odpowiedzialny społecznie, który ma ambicje realizować 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDG - sustainable development goals) i jest jednocześnie miarodajnym trybikiem w strukturze zielonego przychodowego ekosystemu. Zweryfikuj swój pomysł na biznes, pozyskaj finansowanie i dołącz do ekosystemu.

Ekosystem SDG - struktura



"What gets measured,
gets managed".


- Peter Drucker (1909 - 2005)
Wybitny ekspert ds. zarządzania

Tworzymy:

  • narzędzia pomiaru wskaźników rezultatu w postaci cyfrowych i hybrydowych modeli gospodarczych ze zrównoważonymi ekosystemami inkubującymi kluczowe technologie,
  • narzędzia dla pomiaru rezultatów zrównoważonego biznesu, wzrostu odpowiedzialności społecznej, zielonej transformacji i dostarczenia odnośników urzędom statystycznym,
  • narzędzia obniżające ryzyko inwestycyjne dla inwestorów,
  • oraz narzędzia wsparcia w kształtowaniu i stanowieniu prawa cyfryzacji przy implementacji szybko rozprzestrzeniajacych się innowacyjnych technologii, w celu utrzymania zrównoważonej polityki cyberbezpieczenstwa na poziomie odporności państwowej i przy równoczesnym utrzymaniu wolności gospodarczej, praw człowieka i wzrostu rozwoju biznesu.

Kluczowymi narzędziami pomiaru danego celu, np. wzrostu odpowiedzialności społecznej na drodze do realizacji osiągania 17SDGs, jest tokenizacja i utworzenie public tokenów oraz nasz nowy system operacyjny dla budowy przestrzeni Metaverse z uwzględnieniem technologii blockchain.

Strategia błękitnego oceanu

To koncepcja polegająca na stałym poszukiwaniu nowych, niezajętych jeszcze przez konkurencję luk na rynku. Zamiast walczyć z rywalami o to, kto wyrwie dla siebie największy kawałek tortu, lepiej upiec go samemu. Nie trzeba się nim z nikim dzielić, ale może warto zaprosić konkurencję i umocnić siły? Myśl lateralnie!

Adriana Marglewska o Strategii Błękitnego Oceanu

Ekosystem dla sektora EnergyTech

EnergyTech Diversity to ekosystem zdywersyfikowanych zielonych technologii, w którym inkubujemy opatentowane innowacje nanotechnologiczne stworzone przez naszych naukowców. Autorką koncepcji tego modelu gospodarczego oraz oferty specjalistycznych usług building venture z obsługą inwestorów jest Adriana Marglewska.

Szczegółowe informacje na temat struktury ekosystemu oraz jego wyjątkowości znajdą Państwo na stronie: eko-system.net

Obecnie w EnergyTech Diversity inkubowana jest spółka Bjorg.tech Sp. z o.o., rozwijająca równolegle kilka projektów: SQL - Smart Quantum Laminate (multifunkcjonalny kompozyt generujący prąd), Grafenowy Generator Termoelektryczny oraz korty piezolektryczne do squasha.

Multifunkcjonalny kompozyt generujący prąd

Spółka Bjorg.tech bazuje na innowacji z obszaru fotowoltaiki: SQL Smart Quantum Laminate w technologii BIQPV (Building Integrated Quantum Photovoltaic). W skali globalnej postały dwie innowacje, wykorzystujące laminarną powłokę kwantową zaimplementowaną w innym materiale: jedna z nich to polska szyba kwantowa generująca prąd, a drugą jest właśnie nasz Smart Quantum Laminate.

Spółka Bjorg.tech koncentruje się również na badaniu i rozwoju podobnych technologii kwantowych w szerszym zakresie - zarówno w odniesieniu do innych materiałów, jak i potencjalnych nowych zastosowań. Prace badawcze realizujemy wspólnie z norweskim laboratorium Semiconductor.no AS.

Grafenowy Generator Termoelektryczny

Opatentowany Grafenowy Generator Termoelektryczny to rewolucyjne rozwiązanie stworzone przez założycieli 2DPro Sp. z o.o. Wynalazek powstał na bazie grafenu - innowacyjnego materiału zbudowanego z pojedynczej warstwy atomów węgla, który ze względu na doskonałe przewodnictwo cieplne oraz elektryczne ma szansę na zrewolucjonizowanie branży energetycznej.

Obecnie prowadzimy rozmowy z inwestorami na temat budowy prototypu łodzi ekspedycyjnej z laboratorium kwantowym, na pokładzie której połączymy trzy uzupełniające się innowacje dla generowania energii: technologię kropek kwantowych (reprezentowaną przez multifunkcjonalny kompozyt Bjorg.tech), technologię grafenową (Grafenowy Generator Termoelektryczny 2DPro, stanowiący dodatkowy napęd łodzi) oraz technologię piezoelektryczną (zaimplementowaną w podłodze jednostki oraz w kapsułowych kortach do squasha). Projekt stanowić ma istotne ogniwo w badaniach nad swoistym "łącznikiem wydajności", czyli metodologią magazynowania integracyjnego dla kilku technologii odnawialnych, dla której Bjorg.tech opracowuje właśnie studium wykonalności.

Korty piezolektryczne do squasha i innych gier zespołowych

Pierwsze na świecie kapsułowe, piezoelektrycze korty do squasha, paddle oraz tenisa w jednym, to w pełni funkcjonalne i ultranowoczesne rozwiązanie klasy premium do rozgrywek z udziałem publiczności. Wdrożone konstrukcje stają się mini-fabrykami energii, a dzięki technologii piezoelektrycznej, generują dodatkową porcję energii elektrycznej wraz z każdym krokiem graczy i każdym odbiciem piłki. Montaż prototypowych konstrukcji planowany jest - oprócz opisanej powyżej łodzi ekspedycyjnej - również na dachu jednego z biurowców w Dubaju.

Prowadzisz start up?

Szukasz wsparcia marketingowego i alternatywnego wsparcia finansowego? Masz wizję? Stwórzmy coś razem. Pomogę Ci przygotować Twój pomysł/projekt w fazie seed, abyś mógł pozytywnie zaskoczyć potencjalnego inwestora, wykonawcę lub partnera biznesowego. Pomogę Ci również wybrać najlepszą alternatywną opcję finansowania, np. dotację, grant lub crowdfunding. Jeśli Twój pomysł jest innowacyjny i jesteś otwarty na rozbudowę swojego zespołu, zaproponuję Ci partnerstwo.

Kontakt

Jestem intraprzedsiębiorcą (intrapreneur)
tworzę i wdrażam innowacyjne rozwiązania biznesowe

Moją misją jest promocja i wspieranie wzrostu przedsiębiorczości z uwzględnieniem 17 celów Agendy 2030 spisanej przez ONZ
United Nations Sustainable Development

Razem z partnerami budujemy silny przychodowy, zielony ekosystem. Zapraszamy pomysłodawców, firmy, korporacje, organizacje pozarządowe, instytucje badawczo-rozwojowe oraz gminy. Prowadzimy fundację SDG-eko-system.net w dążeniu do poprawy życia na naszej planecie.

Adriana Marglewska - Intrapreneur i specjalistka innowacyjnych rozwiązań biznesowych

Aktualności

Spotkanie w PE
04.03.2024

Wizyta w Parlamencie Europejskim - dołącz do nas lub wesprzyj organizację wyjazdu

Prezes Zarządu Fundacji Konstelacja.org Adriana Marglewska w połowie maja bieżącego roku weźmie udział w spotkaniu na temat warunków rozwoju innowacyjnych projektów na lokalnych rynkach UE. Wizyta w Brukseli zorganizowana została po weryfikacji wniosków - na zaproszenie Komisji Parlamentu Europejskiego.

Artykuł w MIT Sloan Management Review Polska
11.07.2023

Już jest najnowszy numer MIT Sloan Management Review Polska!

W najnowszym numerze magazynu MIT Sloan Management Review Polska (czerwiec-lipiec 2023) znalazło się obszerne studium przypadku poświęcone nowoczesnemu podejściu do innowacji jako sposobu na wyprowadzanie firmy z kryzysu.

Artykuł o Intraprzedsiębiorcach z MIT Sloan
22.06.2023

Adriana Marglewska współautorem artykułu z case study w MIT Sloan

W lipcowym numerze MIT Sloan Management Review Polska opublikowany został artykuł definiujący rolę Intraprzedsiębiorcy (z ang. intrapreneur) w organizacjach. Współautorką tego materiału jest Adriana Marglewska.

Edukacja


Biznes lubi konkretne liczby i mierzalne wskaźniki. Dlatego tak wiele szkoleń dostępnych na rynku dotyczy właśnie zagadnień z zakresu zarządzania (Management) przedsiębiorstwem, wybranymi obszarami lub procesami.

Prowadząc działania edukacyjne, przekierowuję uwagę słuchaczy na przywództwo (Leadership), które okazuje się znacznie szerszą tematyką, ponieważ wpływa na całą organizację - również na relacje między ludźmi w organizacji. Dzięki dobremu zarządzaniu wiemy, co mamy robić - ale to przywództwo sprawia, że mamy motywację, by realizować cele.
Leadership vs Management

Nasi partnerzy

RIGP - logo

RIGP

Jesteśmy certyfikowanym członkami Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza

Sofic Waterlife Technology - logo firmy

Sofic Waterlife Technology

Partnerstwo biznesowe

Secret Garden

Secret Garden

Partnerstwo biznesowe

Interizon - logo firmy

Interizon

Pomorski Klaster ICT Interizon

BJORG.tech - logo firmy

BJORG.tech

Nowoczesne technologie kwantowe i nanoprzewodnikowe wykorzystane w innowacyjnych projektach

ARP Agencja Rozwoju Przemysłu - logo

ARP Agencja Rozwoju Przemysłu

Partnerstwo biznesowe

Excento Sp. z o.o.  - logo firmy

Excento Sp. z o.o.

Partnerstwo biznesowe

Baltic Group Sopot - logo firmy

Baltic Group Sopot

Partnerstwo biznesowe

Hanson Robotics Polska - logo firmy

Hanson Robotics Polska

Partnerstwo biznesowe

MTA Group AS - logo firmy

MTA Group AS

Partnerstwo biznesowe

2D PRO - logo firmy

2D PRO

Partnerstwo biznesowe

"Sukcesu nie powinno się mierzyć tylko poprzez zajmowaną pozycję na rynku, którą jednostka
osiągnęła, ale przeszkodami i okolicznościami jakie ta osoba musiała pokonać"


Booker T. Washington